Başa Dön

Sıkça Sorulan Sorular

“www.ekreminkedisi.com” sitesinde yer alan herhangi bir görseli kullanabilir miyim?

  • Bu sitede yer alan görsellerin tüm hakları –aksi belirtilmedikçe- belirtilen müze, enstitü, fotoğraf ajansları vb. kurum veya şahıslara aittir. Belirtilen hak sahiplerinden izin alınmadan bu görsellerin kopyalanması; herhangi bir amaç için çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

Reprodüksiyon nedir?

  • Reprodüksiyon; bir sanat eserinin orjinaline (renk yapısı,kağıt yapısı vb. teknik detaylar) sadık kalınarak yapılan kopyalarıdır. Örneğin 16.yüzyıla ait bir eserin basımını yaparken ressamın kullandığı renklerin yapılan dijital işlemlerle günümüz renklerine dönüştürülmemesi gerekmektedir. Ekreminkedisi.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde her eserin orjinal renklerini rahatlıkla görebilir, ressamın fırça darbeleri ve eserin orjinal çatlaklarını inceleyebilirsiniz.

Satın aldığım ürün orijinal bir eser ya da el yapımı bir ürün müdür?

  • Sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz satın almalarla temin ettiğiniz hiç bir ürün bir sanat eserinin orijinali veya yağlı boya reprodüksiyonu değildir. Ürünlerimiz el yapımı olmayıp; eserin niteliğine göre belirlenen farklı kağıtlar ve reprodüksiyon baskı makineleriyle oluşturulmuş tıpkı-basım reprodüksiyon ve posterlerdir.

Ürünlerinizde kenar boşlukları bulunuyor mu?

  • Ürünlerimizde kenar boşluğu bulunmamaktadır. Örneğin 50 cm x 30 cm ölçülerinde bir ürün satın aldığınızda bu ürünün net alanı 50 cm x 30 cm şeklindedir. Maalesef alışılagelmiş poster ve reprodüksiyonlarda tüketiciye brüt alan (ürünün çevresine beyaz kenar boşlukları bırakılarak) ölçüleriyle satış yapılmakta ancak net alan bilgisi tüketiciyle paylaşılmamaktadır.

Sitede yer alan bir görselin 2 farklı ebat seçeneği mevcutken başka bir görselin neden 4 ya da 5 farklı ebat seçeneği bulunuyor?

  • Bir görselin baskı ebatları oluşturulurken görselin orijinal hali baz alınarak ölçülendirme yapılmaktadır. Görselin tüm sanatsal detaylarının net bir şekilde ifade edilmesi, sanat eserinin niteliğine özen gösterilmesi ve teknolojik faktörler gibi unsurlar dikkate alınarak bir görselin baskı ebatları belirlenmektedir.

Heykel sanatında yer alan ürünler üç boyutlu olarak yapılmış el yapımı heykeller midir?

  • Heykel sanatında yer alan ürünler üç boyutlu olarak yapılmış el yapımı heykeller olmayıp heykel fotoğraflarının reprodüksiyon - posterleridir.

Satın aldığım ürün çerçeveli olarak mı gönderiliyor?

  • Ürünlerimiz çerçevesiz olarak gönderilmektedir.

Çerçeveleme hizmeti neden verilmemektedir?

  • Satışını yaptığımız ürünler "koruyucu cam" kullanılmadan çerçevelenip sergilenebilinen yüksek kalitede ürünlerdir. Müşterilerimizin ahşap,deri,gümüş,ya da altın kaplama gibi çok büyük bir çeşitlilikte çerçeve tercihi olduğu için çerçeve hizmeti firmamız tarafından verilmemektedir.

Satın aldığım bir ürünün teslimat süresi hakkında bilgi alabilir miyim?

  • Satın aldığınız ürünün hazırlanarak kargo şirketlerine teslim edilmesi satın alma işleminizden 24 saat sonra yapılmaktadır. Bulunduğunuz il-ilçe bilgilerine bağlı olarak kargonuz 3-6 gün içerisinde adresinize ulaşacaktır.